Nogomet 21. svi 202220:29 > 20:30 0 komentara

Nogometaši Rangersa pobjednici su ovosezonskog izdanja Škotskog kupa, oni su u subotu u finalu na Hampden Parku svladali Hearts sa 2:0 (0:0, 0:0) nakon produžetka.

Kako u prvih 90 minuta nije bilo golova, morao se igrati dodatnih 30, a pitanje pobjednika je riješeno odmah na startu produžetka. Prvo je Jack (94) topovskim udarcem s vrha kaznenog prostora “probio” Gordona, da bi samo tri minute potom i Wright (97) iz protunapada bio precizan.

Za Rangers je ovo 34. naslov u Škotskom kupu, ali prvi nakon 2009. godine, dok je Hearts ostao na osam osvojenih Kupova.

Rangers, koji ove godine obilježava 150 godina postojanja, sezonu je tako okončao s dva trofeja, ranije je osvojio i Liga kup, dok je prije tri dana izgubio finale Europske lige od Eintrachta iz Frankfurta nakon izvođenja 11-eraca. U prvenstvu je zauzeo drugo mjesto iza Celtica.

Borna Barišić nije konkurirao za nastup u momčadi Rangersa zbog ozljede mišića koju je zadobio u finalu Europske lige.