Liga nacija 13. lip 202222:36 > 23:04 0 komentara

U susretu 4. kola skupine 1 elitnog razreda Lige nacija, reprezentacija Hrvatske je pred 77.000 gledatelja na Stade de Franceu pobijedila Francusku s 1:0 ostvarivši prvu pobjedu u deset međusobnih susreta.

Pogodak odluke zabio je Luka Modrić iz jedanaesterca u 5. minuti.

Vatreni su napokon dočekali slavlje protiv Tricolora. Tek u desetom pokušaju ostvarili su prvu pobjedu nakon što je u dosadašnjih devet susreta Francuska slavila šest puta, dok su tri utakmice završile bez pobjednika.

SofaScore

Bio je to četvrti hrvatski ogled u posljednjih 10 dana. Ligu nacija smo otvorili porazom u Osijeku od Austrije (0:3), potom je uslijedio splitski remi (1:1) protiv Francuske, pa pobjeda u Kopenhagenu protiv Danske (1:0). Ovaj mini ciklus je završen fantastičnom pobjedom protiv aktualnih svjetskih prvaka i pobjednika Lige nacija.

Hrvatska nije mogla poželjeti bolje otvaranje na Stade de Franceu. Već u petoj minuti svjetski doprvak je poveo protiv svjetskog prvaka golom Luke Modrića iz jedanaesterca. Ibrahima Konate je nakon ubačaja iz kornera u svome petercu srušio Antu Budimira, a izraelski sudac Orel Grinfeld pokazao na bijelu točku. Situaciju je provjeravao VAR, ali nije bilo promjene odluke.

Mike Maignan je bio na lopti, ali mu je prošla kroz ruke i završila u mreži. Francuska je u nastavku poluvremena dominirala, ali bez velikih prilika. Hrvatska je odigrala vrlo disciplinirano i organizirano u obrani zaustavivši sve pokušaje Francuza, posebno dvojicu najopasnijih Karima Benzemu i Kyliana Mbappea.

Francuzi su u nastavku pojačali pritisak i u 61. minuti Mbappe je imao sjajnu priliku, no Ivica Ivušić je fantastično reagirao. Hrvatska je zaprijetila u 72. minuti, pucao je Lovro Majer, no Maignan je bio siguran. Francuzi su u završnici opasno stisnuli, no nisu uspjeli probiti hrvatsku obranu.

Na ljestvici vodi Danska s devet bodova, Hrvatska je druga sa sedam bodova, Austrija ima četiri, a posljednja je Francuska s dva boda.

Nastavak Lige nacija je u rujnu kada su na rasporedu preostala dva kola.

Hrvatska će 22. rujna ugostiti Dansku, a u posljednjem kolu tri dana kasnije gostuje u Beču protiv Austrije.

Podsjetimo, pobjednik skupine ide na Final Four, a zadnji seli u niži rang natjecanja, Ligu B.