Nogomet 7. kol 202222:34 > 22:35 0 komentara

Nogometaši Barcelone imali su više nego uspješnu i uvjerljivu "generalnu probu" pred početak sezone 2022./2023. - momčad Xavija Hernandeza je na svom Camp Nou svladala meksički UNAM Pumas 6:0 (4:0).

Svoj prvijenac u crveno-plavom dresu pred domaćom publikom zabio je i Poljak Robert Lewandowski, najveće pojačanje katalonskog kluba iz aktualnog prijelaznog roka upisao se među strijelce nakon manje od tri minute.

Do poluvremena su gosti iz Meksika doživjeli pravu katastrofu jer su golove postigli Pedri u petoj minuti, Ousmane Dembele u desetoj i ponovno Pedri u 19. minuti. Asistent kod oba Pedrijeva pogotka bio je Lewandowski – bivši napadač Bayerna je u prvih 19 minuta u Barceloni postigao gol i upisao dvije asistencije.

U drugom poluvremenu “brodolom” Pumasa potvrdili su Pierre-Emerick Aubameyang u 49. i Frenkie de Jong u 84. minuti.

Barcelona će prvu natjecateljsku utakmicu u novoj sezoni odigrati 13. kolovoza kada će na stadionu Camp Nou ugostiti Rayo Vallecano.