Počela Triglav liga: Jug uvjerljiv, tragičan poraz Primorja

Vaterpolo 14. sij 202118:48 > 19:03 0 komentara
VK Jug
VK Jug

Na bazenima u Dubrovniku i Beogradu danas je započiela nova sezona Regionalne vaterpolo lige, točnije počeli su kvalifikacijski turniri za Final four.

Na turnir najboljih četiri momčadi, koji će se održati u Zagrebu 26. i 27. ožujka, plasirat će se dva prvoplasirana sastava iz Dubrovnika i Beograda.

Prvu rundu natjecanja u Begradu su otvorili domaći sastav Partizan i riječko Primorje, koje je prvo poluvrijeme utakmice zaključilo rezultatom 8:3, da bi u posljednje dvije dionice igre ostali bez ijednog postignutog pogotka! Partizan ih je zabio šest i tako slavio s ukupnih 9:8.

To ujedno znači kako je Hrvatska svakako ostala bez jednog predstavnika za iduću sezonu Triglav lige, jer je ova utakmica između ostalog usred silnih komplikacija zbog COVID-a odlučivala i o tome koja će od te dvije momčadi u Triglav ligu iduće sezone.

Vjeko Kobeščak
Sportklub

U Gružu su snage u prvom kolu odmjerili Jug Adriatic osiguranje i Jadran iz Herceg Novog. Vrlo očekivano, Dubrovčani su na kraju u potpunosti izdominirali utakmicom, slavili čak 12:3, a u drugoj i trećoj dionici Jadran su ostavili bez pogotka. Zabili su vaterpolisti iz Herceg Novog samo u prvoj četvrtini (dva pogotka) i u posljednjoj (jedan).

Podsjetimo, sve utakmice regionalne vaterpolske lige ekskluzivno možete pratiti na Sport Klub kanalima.