Šveđani razbili Rusiju: Hrvatska mogući sljedeći suparnik

Rukomet 24. sij 202122:20 0 komentara
(Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Švedska rukometna reprezentacija je na superuvjerljiv način potvrdila četvrtfinale i osvojila prvo mjesto u drugom krugu u svojoj skupini

Švedska rukometna reprezentacija u posljednjem kolu druge faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Egiptu svladala je Rusiju 34:20.

Susret je riješen već u prvom dijelu. Šveđani su do 14. minute imali prednost od šest pogodaka razlike (8:2), u 29. minuti su vodili 17:6, a na poluvrijeme su otišli s devet golova plusa (17:8).

Najefikasniji u njihovim redovima je bio Lucas Pellas s osam golova, dok je Hampus Wanne dodao šest. Odličan je bio i vratar Andreas Palicka koji je upisao 14 obrana.

Šveđani su ovom pobjedom ostvarili plasman u četvrtfinale kao prvoplasirana momčad iz skupine IV. Imaju osam bodova, dok je Egipat na drugom mjestu skupio sedam i već sada se zna kako će njegov protivnik u četvrtfinalu biti Danska.