Hrvatska sjajnim 2. poluvremenom do pobjede nad Angolom

Rukomet 17. sij 202119:32 > 19:45 0 komentara

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u 2. kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u Egiptu reprezentaciju Angole 28:20 (12:11).

Kad bismo nešto mogli uzeti za nastavak turnira iz ove utakmice, bilo bi to drugo poluvrijeme. Nije to bilo idealno, ali je pokazalo pravi smjer.

U prvom dijelu ponovno mučenje, nešto jako slično kao u susretu s Japanom, ali s mnogo boljom obranom. Zgusnut raspored u sredini s povremenim prednjim čovjekom na deset metara onemogućio je Angolcima da brzo kombiniraju i prenose loptu s jedne strane terena na drugi. Primili smo samo 11 golova, ali i zabili njih tek 12. Napad još ne funkcionira kako smo zamislili, Duvnjaka se pokušava štedjeti, a izostanak Cindrića već danas se pokazao velikim problemom.

U drugom dijelu je na teren istrčala nešto uvjerljivija Hrvatska – obrana je dodatno pospješena, pa smo u prvih 10 minuta nastavka primili tek dva pogotka

Sjajan je bio Ivan Martinović – ubojit, konstantan i opušten na terenu, što u kombiniranju sa suigračima, što iz šuta, zabio je na kraju pet pogodaka, a sjajan je kao i protiv Japana bio Marino Marić – koji je zabio četiri. Čupić je bio naš najbolji strijelac sa šest pogodaka.

U ranijem susretu iz naše skupine Katar je pobijedio Japan 31:29. U skupini C u ovom trenutku je na vrhu Katar s dvije pobjede i četiri boda. Hrvatska je druga s 3 boda, slijedi Japan s jednim te posljednja Angola bez bodova.