Argentina srušila Hrvatsku: Četvrtfinale je vrlo daleko

Rukomet 23. sij 202119:37 > 19:38 0 komentara
Jörg Schüler, Getty Images Sport

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Argentine 19:23 u jednoj od dvije ključne utakmice za prolazak u četvrtfinale.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo neobičnog karaktera u kojem smo u prvih 10 minuta vidjeli najlošiju Hrvatsku dosad. Argentina je vodila s 5:0 i 6:1, najzaigraniji je bio Pizzaro, a prvi gol Hrvatska je zabila tek u 11. minuti. Do kraja mnogo bolje izdanje naših, ponajprije zahvaljujući Čupiću koji je zabio čak sedam pogodaka (četiri iz sedmeraca).

U smiraju prve dionice probudio se i Šebetić koji je s dva pogotka u nizu zaključio naš niz pred predah. U svlačionicu se otišlo s 12:12.

Nažalost, drugi dio donio je ukočenu Hrvatsku, Červar je zaigrao bez vratara na minimalnu prednost Argentine, a našima je krenulo nizbrdo. Stao je čak i Čupić, koji je u drugom dijelu ostao bez pogotka.

S konačnih 23:19 nakon isteka šezdesete Argentina si je protiv Katara osigurala meč loptu za četvrtfinale! Červar i društvo pak moraju srušiti Dance plus navijati za Katar u već spomenutom okršaju s Argentinom. Drugim riječima, četvrtfinale se iz sigurne stvari ovim porazom pretvorilo u dalek i teško dostižan cilj.