Hokej 13. svi 20229:05 > 10:16 0 komentara
Jeff Le-USA TODAY Sports via Guliver Images

Osvajači Stanley Cupa 2019. godine, hokejaši St. Louis Bluesa izborili su plasman u polufinale Zapadne konferencije NHL lige nakon što su u prvom krugu doigravanja slavili protiv Minnesote Wild s 4-2 u pobjedama.

Odlučujuću, četvrtu pobjedu St. Louisu je ostvario na ledu svog Enterprise Centra slavivši s 5:1.

Bluesi su nakon prve trećine vodili 1:0 golom Nicka Leddyja, a potom su u drugoj dionici s još tri gola (Ryan O’Reilly, Tyler Bozak, Vladimir Tarasenko) razriješili pitanje pobjednika. U posljednjih 20 minuta pala su još dva gola, na svakoj strani po jedan za konačnih 5:1.

“Bila je to teška, teška bitka. Minnesota je jako dobra ekipa. Nekako je šteta što smo igrali već u prvom kolu doigravanja. Bile su to dvije najbolje momčadi na Zapadu,” kazao je Bozak.

St.Louis će u konferencijskom polufinalu igrati protiv Colorada, koji ih je prošle sezone izbacio iz doigravanja u prvom kolu.

U drugom susretu večeri na Zapadu Edmonton Oilersi su na gostovanju pobijedili Los Angeles Kingse s 4:2 izjednačivši u seriji na 3-3. Odlučujuća sedma utakmica na rasporedu je 14. svibnja u Edmontonu.

Boston Bruinsi su u 1. kolu Istoka pobijedili Carolina Hurricanesa s 5:2 izborivši odlučujuću sedmu utakmicu. Sedma utakmica igrat će se i u srazu aktualnih prvaka Tampa Bay Lightninga i Toronto Maple Leafsa. Tampa je u šestom susretu slavila a 4:3 nakon produžetka izjednačivši seriju na 3-3. Pobjednika je odlučio pogodak Braydena Pointa u 19. minuti produžetka.