Hokej 25. sij 20228:35 > 8:36 0 komentara

U NHL-u je noćas odigrano sedam utakmica, a najviše golova vidjeli smo u Minnesoti gdje su domaći Wildi s 8:2 srušili Montreal Canadiense.

Montreal je bolje otvorio utakmicu u poveo u 2. minuti golom Hoffmana, da bi Spurgeon i Foligno do kraja trećine okrenuli prednost u korist domaćina. U drugoj trećini Wildi su s tri gola potpuno prelomili utakmicu, a strijelci su bili Dewar, Strum i Zuccarello.

Pitlick je u 5. minuti posljednje trećine smanjio na 5:2, da bi do kraja za konačnih 8:2 Minnesote još pogađali Boldy, Benn i Fiala.

Izjednačen je tako rekord franšize Wilda koji su šesti put u povijesti nekom zabili osam golova.

Do pobjede od šest razlike stigli su i Calgary Flamesi koji su sa 7:1 razbili St. Louis Bluese. I to su prvi poveli gosti, preko Bozaka u 6. minuti, da bi do kraja druge trećine domaćin zabio svih sedam golova, a u strijelce su se upisali Zadorov, Tanev, Lindholm, Monaham, Coleman, Ruzicka i Gaudreau.

Spomenimo i kako su Colorado Avalanche slavlje 2:0 protiv Chicago Blackhawksa stigli do 16. uzastopne domaće pobjede. Strijelci su bili Kadri i Rantanen.