Hokej 2. stu 20218:18 > 8:36
Sportklub

U noći s ponedjeljka na utorak odigrane su tri utakmice u NHL-u, a u svima su slavili domaćini.

Najteže su do pobjede stigli aktualni prvaci Tampa Bay Lightning koji su s 3:2 bili bolji od Washingtona.

Gosti su poveli golom Leasona nakon 73 sekunde igre, Tampa Baya je okrenula u drugoj trećini golovima Killorna i Cirellija, da bi im put do pobjede golom nakon 2:56 minuta igre u posljednjoj trećini otvorio Point. Konačnih 3:2 postavio je Sheary osam minuta prije kraja utakmice.

Za potez utakmice, ali i cijele večeri pobrinuo se golman  Lightninga Vasilevski čudesnom obranom na početku druge četvrtine.

Chicago je na krilima Hagela (2 gola) i Kanea (3 gola) bio bolji od Otawwe (Formenton).

Hokejaši Edmonton Oilersa na svom su ledu svladali Seattle Kraken s 5:2 i ponovno zasjeli na vrh ljestvice Zapadne konferencije NHL-a s bodom više od Calgary Flamesa.

Za sedmu pobjedu Oilersa u osam ovosezonskih nastupa najveće zasluge ima njemački napadač Leon Draisaitl koji je postigao dva gola i imao dvije asistencije.