Francuska 2. ožu 202223:32 > 23:38 0 komentara

Nogometaši Nantesa nakon 22 godine ponovno će zaigrati u finalu Francuskog kupa, oni su u polufdinalu u srijedu na svom terenu boljim izvođenjem penala svladali Monaco. Nakon 90 minuta bilo je 2:2, da bi u raspucavanju Nantes bio uspješniji s 4:2.

Gosti iz Monaca poveli su golom Marišpana (12), no nespretnom reakcijom Sidibe (21-ag) je autogolom poravnao na 1:1. U drugom poluvremenu Motoussamy (74) je doveo Nantes u prednost, no gotovo odmah nakon što se krenulo s centra Boadu (76) je zabio za 2:2.

Kako se rezultat više nije mijenjao do isteka 90. minute o pobjedniku su odlučivali penali prilikom izvođenja kojih dva igrača Monaca nisu bila uspješna dok su sva četiri igrača Nantesa bili sigurni.

Nakon što je Simon zabio posljednji penal svjedočili smo nevjerojatnim scenama jer su navijači uletjeli u teren kako bi proslavili ovaj uspjeh, te su ubrzo

Nantes će igrati u finalu 8. svibnja na Stade de Franceu protiv Nice koja je u utorak sa 2:0 svladala četvrtoligaša Versailles.

I Nantes i Nice su po tri puta dosada osvajali Kup, Nantes posljednji put 2000. kada je i posljednji put igrao u finalu, a Nice 1997., što je i tom klubu bio posljednji nastup u finalu do ovog.