Hrvatska 13. sij 202221:01 > 22:09

Napadač hrvatskog nogometnog prvoligaša Istre 1961 Hassane Bande bio je strijelac jedinog pogotka u 1:0 (pobjedi Burkine Faso protiv Zelenortskih otoka u susretu 2. kola skupine A Afričkog kupa nacija u Yaoundeu.

Bande je u 39. minuti poletio zrakom i glavom s pet metara poslao ubačaj Kaborea u mrežu.

I Burkina Faso i Zelenortski otoci sada imaju po tri boda, tri manje od vodećeg Kameruna, a tri više od posljednje Etiopije.

Ranije u četvrtak je domaćin Kamerun kao prvi osigurao nastup u osmini finala svladavši Etiopiju sa 4:. Etiopija je povela golom Hotesse već u 4. minuti, ali Toko Ekambi je samo četiri minute potom poravnao na 1-1. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao usprkos brojnim prilikama s obje strane, da bi početkom nastavka Aboubakar s dva brza pogotka u 53. i 55. minuti odveo Kamerun do 3-1, da bi konačni rezultat svojim drugim pogotkom postavio Toko Ekambi u 67. minuti.