Nogomet - video 13. sij 202219:14 > 21:11

Nogometaši Kameruna prvi su osigurali nastup u osmini finala ovogodišnjeg Afričkog kupa nacija kojemu su domaćini, oni su u susretu 2. kola skupine A u Yaoundeu svladali Etiopiju sa 4:1 (1:1).

Etiopija je povela golom Hotesse već u 4. minuti, ali Toko Ekambi je samo četiri minute potom poravnao na 1-1. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao usprkos brojnim prilikama s obje strane, da bi početkom nastavka Aboubakar s dva brza pogotka u 53. i 55. minuti odveo Kamerun do 3-1, da bi konačni rezultat svojim drugim pogotkom postavio Toko Ekambi u 67. minuti.

Nakon dva odigrana susreta Kamerun je na vrhu skupine sa šest bodova, dok je Etiopija i nakon dva nastupa bez bodova.

U drugom susretu 2. kola ove skupine od 20 sati igrat će Zelenortski otoci i Burkina Faso. Uoči tog susreta Zelenortski otoci imaju tri boda, dok je Burkina Faso bez bodova.