FIFA World Cup 1. ruj 202123:08 > 02. ruj 2021 0:02
AP Photo/Jean-Francois Badias

Večeras se osim u hrvatskoj skupini H, igralo i u skupini A, D, F i G.

U skupini A Portugal je s 2:1 golovima Ronalda u 89. i 96. minuti dobio Irsku, koja je povela golom Egana u 45. minuti.

Istim rezultatom završila je i utakmica Luksemburga i Azebajdžana.

Portugal ima deset bodova, Srbija sedam, Luksemburg šest, dok su Irska i Azerbajdžan bez bodova.

Francuska i Bosna i Hercegovina su u Strasbourgu odigrali 1:1. Džeko je zabio za Zmajeve u 36., da bi Griezmann u 40. izjednačio. Trikolori su od 51. nakon isključenja Koundea morali s igračem manje.

Izrael je s 4:0 slavio kod Farskih Otoka.

Francuska ima osam bodova, Ukrajina je na četiri, Finska, BiH i Kazahstan imaju po dva.

U skupini F Danska je s 2:0 pobijedila Škotsku golovima Wassa i Maehlea, dok je Austrija kao gost bila bolja od Moldavije 2:0 golovima Baumgartnera i Arnautovića.

Danska ima 12 bodova, Izrael i Austrija su na sedam, Škotska na pet, Farski Otoci i Moldavija na jednom.

Norveška i Nizozemska su u skupini G odigrali 1:1. Haaland je zabio za domaćine, Klaassen za goste. Turska i Crna Gora odigrali su 2:2, dok je Latvija s 3:1 pobijedila Gibraltar.

Turska ima osam bodova, Nizozemska, Crna Gora i Norveška po sedam, Latvija četiri, a Gibraltar je na nuli.