Nogomet 1. svi 202117:58 > 18:10
VAR Elche Atletico

Atletico čuva vrh nakon što je u 34. kolu Preimere s minimalnih 1:0 slavio kod Elchea. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas DerbyBananas

Atleticu je zbog zaleđa poništen gol Suareza u 16. minuti, da bi sedam minuta kasnije goste u vodstvo doveo Llorente nakon sjajnog prodora Carrasca.

Zanimljiva situacija dogodila se u završnici prvog poluvremena utakmice Elchea i Atletica kada je sudac Lopez dosudio penal za goste, no nakon intervencije VAR-a ga je poništio.

U samoj završnici Elche je dobio priliku s bijele točke, ali Fidel je pogodio stativu.

Atletico je prvi sa 76 bodova, pet više od Real i Barcelone, te šest više od Seville, a svi oni imaju utakmicu manje. Elche je 18. s 30 bodova.

U ranijem terminu Eibar je s 3:0 pobijedio Alaves. Alaves je 16. s 31 bodom, dok je Eibar posljednji s 36 bodova.