Nogomet 15. svi 202216:54 > 17:12 0 komentara

Manchester City je u 37. kolu Premier lige odigrao 2:2 kod West Hama u utakmici u kojoj su gubili 2:0, a na kraju imali i penal za pobjedu.

West Ham je imao 2:0 na poluvremenu golovima Bowena u 24. i 45. minuti.

Građani su smanjili na 2:1 golom Grealisha u 49. minuti. Do izjednačenja su stigli autogolom Coufala u 69. minuti.

City je imao priliku za pobjedu u 86. minuti, no Mahrezu je penal obranio Fabianski.

Građani su tako stigli do 90. boda u sezoni, te imaju četiri više od Liverpoola, ali i utakmicu više.

U preostalim dvobojima Leeds se spasio poraza na domaćem terenu od Brightona golom Struijka u 92. za 1:1. Prethodno je Welbeck u 21. zabio za 0:1. Leeds je 17. s 35 bodova, jednim više od Burnleya i mjesta koje vodi u drugu ligu, no Burnley ima utakmicu manje.

Istim rezultatom 1:1 završile su još dvije utakmice: Aston Villa – Crystal Palace te Wolves – Norwich.

Leicester je kao gost s 5:1 slavio kod Watforda.