Automoto 7. stu 202113:31 > 13:39 0 komentara

Vozač Red Bul KTM Ajo tima Pedro Acosta osvojio je naslov svjetskog prvaka u Moto3 kategoriji utrku prije kraja sezone pobjedom na Velikoj nagradi Algarvea.

Acosta je u Portugalu postao prvi novak koji je došao do naslova prvaka od 1990. godine, kada se na tronu našao Loris Capirossi. Talijan je i dalje vlasnik rekorda za najmlađeg svjetskog prvaka u povijesti sa 17 godina i 165 dana, a mladi Španjolac je samo dan stariji došao do najvećeg uspjeha karijere.

Borba za naslov riješena je u posljednjem krugu, kada je Acostinog jedinog konkurenta za naslov Dennisa Foggiju sa staze izbacio Darryn Binder, u trenutku kada je vozač Leoparda bio na drugoj poziciji, iza Acoste. U tom incidentu izvan staze završio je i Sergio Garcia, dok je Binder ostao u trci i zauzeo četvrto mjesto, ali je diskvalificiran zbog neodgovorne vožnje.

Foggia je, inače, vodio tijekom većeg dijela utrke, da bi ga u poslednjih nekoliko krugova vozač Red Bul KTM Ajo momčadi počeo ozbiljno izazivati. Od tog trenutka Acosta je imao siguran put do šeste pobjede ove sezone, s tri i pol desetinke prednosti u odnosu na Andreu Migna iz Aspara. Njima dvojici se na postolju pridružio Niccolo Antonelli, koji je bio pola sekunde iza svog sunarodnjaka

Nakon takvog raspleta, Acosta na čelu ukupnog poretka ima 259 bodova, 46 više od Foggije, dok je Garcia treći sa 168 bodova.

Ovogodišnje Svjetsko prvenstvo u motociklizmu završava se sljedeće nedjelje utrkom za Velikom nagradom Valencije, uz izravne prijenose na Sport Klubu.