Vaterpolo LP na Sportklubu: Zvučni Jadran i novi Jug

Ostalo 26. lis 202110:40 > 13:12

Splićani će na startu Lige prvaka u Barcelonu, a dvoboj Zodiac CNA Barceloneta – Jadran Split je u utorak 26. listopada na (SK 4 u 19:15). Jug će LP otvoriti utakmicom protiv WASPO 98 Hannover (srijeda, 27. listopada SK 3 u 19:15).

Sportklub i Liga prvaka u vaterpolu idu dalje ruku pod ruku. Za razliku od prošle sezoone, koja je zbog korona krize igrala po sistemu turnira, ove sezone se vraća ligaški način natjecanja. Svaka će momčad odigrati po 14 utakmica, a Hrvatska će ove sezone za raziliku od prošle kada je igrao samo Jug, nastupati i splitski Jadran. A upravo su igrači Mile Smodlake nadjačali zagrebačku Mladost u dvije kvalifikacijske utakmice i izborili igranje u skupini LP.

Hrvatski doprvak Jug, na čijoj klupi je i dalje Vjekoslav Kobešćak imao je osiguran izravan plasman u LP. Poprilično je slavni ‘Gospar’ iz Gruža promijenio momčad. Otišli su Luka Lončar, legendarni Xavi Carcia, Alex Obert, Danil Merkulov i Paolo Obradović.

Došli su Stylianos Argyropoulos i Kostas Kakaris, vratili se u svoj klub Maro Joković i Luka Stahor.

Jug će LP otvoriti utakmicom protiv WASPO 98 Hannover (SK 3 u 19:15), a pod kapicom Nijemca će igrati Marko Macan.

Veliki izazov je pred nama ove sezone. Mlada smo ekipa, i dva Grka, koja su nam pristupila su također mladi igrači. Od starijih je tu samo Maro Joković, te gledajući iskustvo, Loren Fatović. Osobno se radujem svakom izazovu. Proći na Final 8 bi bio lijep uspjeh ove naše nove momčadi. Još nismo krenuli s pravom pripremom za Hannover, ali tek ta utakmica, te protiv Mladosti, koju dočekujemo u prvenstvu tri dana poslije starta u Ligi prvaka, pokazat će gdje smo jer do danas nismo imali ozbiljniju provjeru. Jesmo trenirali s Vouliagmenijom, te prošli tjedan s Barcelonetom, ali jedno su trening utakmice, a drugo su prave utakmice, i još protiv dobrih momčadi. U ovom trenutku nam treba vremena, strpljenja, i jakih utakmica. Zato se baš veselim početku Lige prvaka” – podvukao je Popadić, jugova ‘jedinica’.

U ovom sastavu bi trebao biti Jug. Toni Popadić, Ivan Vukojević, Loren Fatović, Luka Stahor, Maro Joković, Alax Papanastasiou, Marin Tomasović, Stylianos Argyropoulos, Filip Kržić, Konstantinos Kakaris, Hrvoje Benić, Marko Žuvela, Antonio Vukojević i Hrvoje Zvono.

Splićani su kroz kvalifikacije izbacili Mladost, a sve zajedno su morali odigrati 11 utakmica da pronađu put u elitno . Trener Mile Smodlaka je najavio nastup u LP:

Svi se stručnjaci slažu da je ove godine veliki nesrazmjer između naše i skupine u kojoj je Jug. U našoj je grupi tako Novi Beograd, momčad koja je skupila sve najbolje što se može iz srpskog vaterpola, a uz to su i domaćini Final Eighta i imaju zajamčeno mjesto u završnici. Mi ostali se borimo za preostale tri pozicije, a tu je već spomenuta Barceloneta, potom uvijek moćni Olympiacos s Bijačem i Bušljom koji je pretendent za naslov, pa mađarski Ferencvaroš o kojemu ne treba trošiti riječi, pa Brescia, Radnički iz Kragujevca koji je osvojio zadnju Regionalnu ligu… Možda tek Dinamo Tbilisi kao donekle lakši rival – kazao je Smodlaka za Slobodnu Dalmaciju.

AP Photo/Eugene Hoshiko

Jadran se osjetno pojačao. Iz zagrebačke Mladosti došli su Luka Bukić i Rus Konstantin Harkov, iz Pro Recca je stigao Nikša Dobud, te Marino Čagalj iz Spandaua. Te golman Ante Anić iz francuskog Reimsa.

Jadran bi trebao igrati u sastavu: Luka Podrug, Rino Burić, Marino Čagalj, Zvonimir Butić, Duje Pejković, Luka Bukić, Konstantin Harkov, Marin Delić, Nikša Dobud, Andro Galić, Antun Pavlović, Robert Stojanović, Vito Janković, Anđelo Šetka, Ante Anić, Antonio Dužević.

Final 8 je u Novom Beogradu. Istoimeni domaćin ima osiguran nastup, dakle, u skupini ‘A’ će tri najbolja od preostalih sedam na završni turnir. Iz skupine ‘B’ će četiri najbolja na završni turnir.

Skupina ‘A’, utorak, 26. listopada
Zodiac CNA Barceloneta – Jadran Split (SK 4 u 19:15), Novi Beograd – Radnički Kragujevac (SK 2 u 19:45), AN Brescia – Ferencvaros, Olympiacos – Dinamo Tbilisi.

Skupina ‘B’, srijeda, 27. listopada
Jug Adriatic osiguranje – WASPO 98 Hannover (SK 3 u 19:15), CN Marseille – PRO Recco, Crvena zvezda – Spandau 04 (SK 3 u 18), OSC Ferencvaros – Steaua Bukurešt.