Uvjerljivi protiv Gruzije: Barakude s Crnom Gorom za finale

Vaterpolo 19. velj 202119:13 0 komentara
Laurence Griffiths/Getty Images

Hrvatska je bila uvjerljiva kroz sve četvrtine, no najveću je prednost ostvarila u drugoj koju je dobila 6-1.

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u petak u polufinale kvalifikacijskog turnira za OI u Rotterdamu nakon što su svladali Gruziju sa 15-6 (3-2, 6-1, 2-1,4-2 ), a za plasman u finale borit će se sa Crnom Gorom koja je ranije dobila Nizozemsku.

Najbolji strijelac u hrvatskoj reprezentaciji bio je Luka Bukić sa četiri pogotka, dok su Loren Fatović i Luka Lončar zabili po tri gola. Najbolji kod Gruzije bili su Nika Shushiashvili  Elez Marko s po dva gola svaki.

U ranije odigranoj utakmici Crna Gora se plasirala u polufinale nakon pobjede nad Nizozemskom 13-7 (4-0, 3-3, 3-4, 3-0). Polufinalna utakmica Hrvatske i Crne gore na rasporedu je u subotu u 18,00 sati.

U drugom dvoboju četvrtfinala Grčka je tek nakon produžetka izbacila Francusku s 17-14 i to nakon što su Francuzi u zadnju četvrtinu ušli s dva gola prednosti.

U zadnjem četvrfinalu igraju Kanada i Rusija.

Tri najbolje plasirane ekipe sa turnira plasirat će se na Olimpijske igre u Tokiju, koje se održavaju od 23. srpnja do 8. kolovoza ove godine.