Sukno za SK: ‘Teško je riječima opisati tu dramu’

Foto: Sportklub

Izabranici Ivice Tucka, vaterpolisti Hrvatske, izborili su plasman na Olimpijske igre u Japanu, poslije blago rečeno, dramatičnih utakmica na turniru u Rotterdamu.

Barakude su u polufinalu nakon trilera i peteraca poražene od Crne Gore sa 14:12, a zatim su poslije tri serije peteraca s 25:24 u utakmici za treće mjesto bili bolje od Rusije te tako izborile Tokio.

“Teško je riječima opisati dramu i trilere kroz koje smo prošli na putu k ostvarenju cilja, a to je plasman na Olimpijske igre. Ne smijem ni pomisliti kako bi sada sve izgledalo da smo kojim slučajem poraženi od Rusije, ali na svu sreću nismo. Stigli smo do Tokija, ima vremena da izvučemo pouke, dobro se pripremimo i upustimo u borbu do poslednjih atoma snage”, naglasio je za Sportklub Sandro Sukno, asistent izbornika Hrvatske i prvi trener Primorca iz Kotora, a svojevremeno najbolji igrač svijeta i nastavio:

“Nema laganih skupina na Olimpijskim igrama. To smo znali i prije ždrijeba. Skupina u kojoj su Hrvatska, Srbija, Crna Gora, Španjolska, Australija i Kazahstan je za nijansu jača od druge skupine, ali ponavljam nijanse su u pitanju. Kada je riječ o ambicijama i ciljevima, malo je rano za priču na tu temu, ali je svima koji prate vaterpolo jasno da ima barem osam momčadi koje mogu sanjati pobjedničko postolje. Među njima je naravno i Hrvatska. Iskreno, drago mi je što su se Crna Gora i Hrvatska uspjele pridružiti Srbiji u Japanu.”

Vremena za odmor nema. Primorac iz Kotora koji je počeo sezonu s ciljem da se u bliskoj budućnosti ponovno pozicionira na regionalnom i europskom nivou, iako i dalje bez bazena, na dobrom je putu. Izabranici Sandra Sukna su stigli do finala Kupa u kojem su poraženi od Jadrana, bili su veoma dobri u kvalifikacijama za Ligu prvaka, ali bez četiri igrača iz startne postave koji su ostali kod kuće zbog koronavirusa, nisu uspjeli stići do utakmice odluke za elitno društo.

Kotorani su na polufinalnom turniru Regionalne lige poraženi od Radničkog iz Kragujevca u utakmici odluke za mjesto na finalnom turniru, a da napreduju iz dana u dan, potvrdili su pobhedom nad Egerom i plasmanom u osminu finala LEN Eurokupa.

Sreća nije bila naklonjena Primorcu na ždrijebu, pa će u subotu 27. veljače, u prvom meču osmine finala ugostiti moćni Szolnok iz Mađarske.

“Szolnok je veliki favorit u dvije utakmice koje slijede. Međutim, kao i uvijek do sada, insistirat ćemo na tome da nas spomenuti favorit u bazenu uvjeri da je bolji. Dvoboji s momčadi koja po kvalitetu i sastavu zaslužuje mjesto u Ligi prvaka bit će idealna prilika za mladu momčad koju imam na raspolaganju, da napravi korak naprijed, stekne veliko iskustvo, potvrdi ogroman potencijal koji definitivno ima. Na dobrom smo putu, cilj je da Primorac ponovno pozicioniramo na regionalnoj i europskoj mapi, a kao i svi u klubu, kao i svi ljubitelji vaterpola nadam se da će bazen u Kotoru uskoro biti u funkciji, da ćemo moći normalno raditi, trenirati i napredovati”, poručio je Sandro Sukno.