Pro Recco deveti put prvak Europe

Vaterpolo 5. lip 202122:33 > 23:38 0 komentara
AP Photo/Marko Drobnjakovic

Vaterpolisti Pro Recca za koji brani hrvatski reprezentativac Marko Bijač, prvaci su Europe nakon što su u finalu svladali branitelja naslova Ferencvaroš rezultatom 9:6.

Pro Recco je u svom 17. finalu Lige prvaka stigao do devete titule. U finalnom okršaju u Beogradu gdje se igrala završnica Lige prvaka koju ste mogli pratiti u programu Sportkluba, talijanska momčad nadvisila je mađarski Ferencvaroš.

Utakmica je bila izjednačena do poluvremena (5:5), međutim u nastavku dvoboja mađarska ekipa postigla je tek jedan pogodak dok su protivnici bili efikasniji s četiri te su na taj način Ferencvarošu oduzeli titulu koju su ovi držali od 2019. godine kada je odigrano posljednje finale Lige prvaka. Pro Recco je prvakom postao prvi put nakon 2015. godine, a u sastavu pobjednika istaknuo se hrvatski vratar Marko Bijač koji je upisao 68 posto obrana.

U pobjedničkoj ekipi najbolji strijelac s tri pogotka bio je Dušan Mandić dok su mađarski sastav predvodili Vigvari i Constantin-Bicari s po dva pogotka.