Hrvatska ipak bez medalje u Budimpešti

Vaterpolo 3. srp 202215:33 > 15:38 0 komentara
AP Photo/Anna Szilagyi via Guliver Images

Hrvatska vaterpolska reprezentacija izgubila je od Grčke 9:7 u utakmici za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu

Nismo dobro krenuli u utakmicu, vidjeli smo samo jedan pogodak u prvoj četvrtini, zabio je Kakaris. Isti strijelac bio je i za 2:0, a na 4:0 za Grke dižu Skoumpakis i Argryopoulos. Hrvatska je prvi gol zabila tek nakon 12 i pol minuta igre, zabio je Bukić. Grčka odlazi na 5:1 preko Fountoulisa, a do poluvremena smo smanjili na 5:3 preko Fatovića i Žuvele.

U trećoj četvrtini Hrvatska je smanjila na minus jedan drugim golom Bukića, ali Grčka opet odlazi na +4 preko Kakarisa, Argryopoulosa te Vlachopoulosa, odnosno 8:4. Ipak, pred kraj treće četvrtine zabio je Harkov za 8:5.

Pokušalo se nešto u zadnjoj četvrtini, na -2 je smanjio Marinić-Kragić, ali previše smo se ispromašivali, a sve je riješio Genidounias koji je zabio dvije minute prije kraja za nedostižnih 9:6, dok je Vrlić stavio točku na i svojim golom.

Hrvatska je time prekinula niz svjetskih prvenstava na kojima je osvajala medalju. Sve je počelo 2007. godine u Melbourneu kada je osvojena zlatna medalja, a osim toga pa sve do Budimpešte hrvatski su vaterpolisti još osvajali jedno zlato, jedno srebro i četiri bronce. Ali, ovaj put prvenstvo je došlo do kraja bez hrvatskog odličja.

Podsjetimo kako će od 20 sati utakmicu za zlatnu medalju odigrati talijanski i španjolski vaterpolisti.