Perica na zadnjim nogama: Luka neće igrati za Italiju!

Vaterpolo 11. sij 201914:59 > 15:10
sportklub

Jutros se pojavila informacija koja je prenesena iz talijanskih medija. Naime, Luka Bukić, član jednog od najmoćnijih i najjačih vaterpolskih klubova na svijetu, trebao bi u budućnosti nastupati za Italiju!

Ryan Pierse/Getty Images

Tako su barem zaključili tamošnji novinari, temeljen činjenice da je Luka dobio talijansko državljanstvo.

Međutim, njegov otac, legenda našeg vaterpola i sporta, nosač hrvatskog stijega na OI u Atlanti 1996., bio je vrlo jasan:

“Kao otac, uvjeren sam da igranje za talijansku reprezentaciju ne dolazi u obzir. Nikako!”, rekao je Perica Bukić za 24 sata.

Naime, do uzimanja državljanstva došlo je zbog toga što su Bukić i Marko Bijač dva netalijanska igrača unutar EU koja nastupaju u domaćim natjecanjima, a prema pravilima, dozvoljeno je koristiti samo četiri stranca, od čega dva iz EU.

Luka Bukić za Pro Recco je potpisao ljetos, a njegov i Bijačev dolazak bili su očigledna posljedica angažmana Ratka Rudića na ulozi trenera, koji najbolje zna što mogu i znaju hrvatski vaterpolisti. Uostalom, mlađi Bukić je prošle bezone bio najbolji strijelac Regionalne lige.