EP Vaterpolo: Hrvatska preokretom do polufinala

Vaterpolo 24. srp 201819:15 > 19:16
Adam Pretty/Getty Images

Vaterpolisti Hrvatske ponovno su u polufinalu Europskog prvenstva nakon pobjede nad Crnom Gorom 9:7.

Pobjednici ovogodišnje svjetske lige, Crna Gora kvalitetnije je započela utakmica vodstvom 2:0, hrvatski vaterpolisti imali su velikih problema s realizacijom napada, velika zasluga tome pripada vrataru protivničkog sastava Dejanu Lazoviću.

Crna Gora držala je prednost sve do tri minute prije kraja treće dionice kada je Hrvatska preko Fatovića napokon izjednačila (5:5). Momčadi su izjednačene krenule u posljednju dionicu, a Hrvatska je napokon preuzela vodstvo u prvoj minuti završne četvrtine nakon pogotka Lončara. U iduće dvije minute uslijedila su nova dva pogotka za svjetske prvake, Joković i Bušlje odveli su Hrvatsku do velikih 9:6. Do kraja dvoboja hrvatski sastav nije zabio gol, no primili su samo jedan i pobjedom 9:7 nastavili sjajnu formu na Europskom prvenstvu plasiravši se u polufinale.

Hrvatsku je s dva pogotka predvodio Buljubašić, dok su u poraženom sastavu najefikasniji bili Janović, Petković i Ivović iako je svakako najbolji igrač bio vratar Lazović s čak 14 obrana. Od hrvatskih vratara, na golu je bio Bijač koji je prikupio sedam obrana.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Srbije, dok ćemo večeras u dva preostala četvrtfinala saznati preostale polufinaliste. Sastaju se Italija i Rusija, te Španjolska i Grčka.