Barakude će od 6. do 8. srpnja sudjelovati na pripremnom turniru u francuskom Canet-en-Roussillonu uz reprezentacije Francuske, Španjolske i Rusije.
Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u četvrtak, 5. srpnja završava s riječkim dijelom priprema za skorašnje Europsko prvenstvo u Barceloni (14-28. srpnja 2018.). Nakon prijepodnevnog treninga u četvrtak na plivalištu Zdravko Ćiro Kovačić na Kantridi, reprezentacija putuje u Francusku. Odredište je Canet-en-Roussillon gdje će se od 6. do 8. srpnja odnosno od petka do nedjelje odigrati međudržavni turnir na kojem će uz našu i reprezentaciju domaćina Francusku, nastupati još i momčadi Španjolske i Rusije.
U Canet-en-Roussillon izbornik Tucak vodi 15 igrača, to su vratari Marko Bijač i Ivan Marcelić , centri Luka Lončar i Luka Lozina, braniči Ivan Buljubašić, Marko Macan i Marino Čagalj, te iz vanjske linije Maro Joković, Ivan Domagoj Zović, Lovre Miloš, Andrija Bašić, Anđelo Šetka, Jerko Marinić-Kragić, Loren Fatović i Ante Vukičević.
Osim ranije otpalog centra Ivana Krapića (ozljeda ramena), te zbog ozljede rebara dvojbenog braniča Hrvoja Benića, turnira u Francuskoj su pošteđeni izbornikovom odlukom Xavi Garcia, Josip Vrlić i Andro Bušlje.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC