Jadran ST sjajno krenuo u kvalifikacije za LEN LP

Vaterpolo 11. stu 202019:18 > 19:20
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Splitski Jadran jako je lijepo startao u kvalifikacijski dio europskog natjecanja

Vaterpolisti splitskog Jadrana uspješno su započeli nastup na kvalifikacijskom turniru za LEN Ligu prvaka u talijanskoj Siracusi, gdje su u srijedu u dvoboju 1. kola skupine A1 pobijedili kotorski Primorac sa 16-11 (3-0, 4-2, 6-4, 3-5).

Najbolji strijelac utakmice bio je Nikola Milardović sa pet pogodaka, Zvonimir Butić je postigao tri gola, Antonio Dužević dva, a po jednom su strijelci za Jadran bili Rino Burić, Ivo Bego, Duje Pejković i Marin Delić.

Za Kotorane su po tri pogotka postigli Vuk Drašković i Dušan Matković.

Momčad pod vodstvom trenera Mile Smodlake odlično je ušla u utakmicu i više od deset minuta ostavila igrače Primorca bez pogotka, pogodivši pritom četiri puta mrežu crnogorskog kluba koji vodi Sandro Sukno. Splićani su stečenu prednost održavali i pomalo povećavali, a do najvećih osam golova razlike (14-6) došli su u prvoj minuti zadnje četvrtine.

Kako je pred Jadranašima još mnogo utakmica, Smodlaka je rasporedio minutažu pa su do kraja dvoboja Kotorani uspjeli ublažiti poraz (16-11).

Splićani će u četvrtak čak dvaput u bazen. Već od 9 sati ujutro čeka ih dvoboj drugog kola protiv rumunjske Steaue, a od 15 sati će igrati protiv domaće Ortigije. U petak će za Splićane biti dan odmora, a u subotu će igrati protiv Barcelone.

U Siracusi će se natjecati i vaterpolisti zagrebačke Mladosti u skupini A2. “Žapci” će u četvrtak igrati protiv francuskog Pays d’Aixa od 17 sati, u petak (14 sati) čeka ih grčki Hydraikos, a u subotu (18 sati) će se nadmetati s mađarskim Szolnokom.

U nedjelju (18 sati) će pobjednici skupina A1 i A2 odlučivati u međusobnom dvoboju koja će momčad izboriti plasman u skupinu A grupne faze Lige prvaka, u kojoj se već nalaze dubrovački Jug Adriatic osiguranje, njemački Spandau 04, grčki Olympiacos, talijanski Pro Recco i francuski Marseille.