Liga prvaka: Uvjerljiv poraz Jadrana

Vaterpolo 3. pro 201921:55 > 21:55
Phil Walter, Getty Images

Vaterpolisti splitskog Jadrana u susretu su 6. kola skupine A Lige prvaka doživjeli težak 6-12 (2-4, 2-1, 1-4, 1-3) domaći poraz od imenjaka iz Herceg Novog.

Splitski sastav dobro se držao do početka treće četvrtine kada je rezultat bio 5-5, no uslijedila je serija od čak sedam golova gostiju koji su tako osigurali visoku pobjedu.

Ante Visković bio je jedini dvostruki strijelac za Splićane, dok je Konstantin Averka postigao tri gola za Novljane.

Nakon šest odigranih kola oba Jadrana imaju po četiri boda te se nalaze na šestom i sedmom mjestu. Bod više ima peti Spandau 04, a bod manje posljednji Sintez.

Jadran iz Splita će u sljedećem kolu 13. prosinca ugostiti Barcelonetu.

Ranije u utorak je Jug AO na svom terenu svladao mađarsku Szolnoki Doszu sa 14-11 (4-4, 4-3, 3-1, 3-3). Nakon izjednačene igre u prvoj polovici susreta, hrvatski je predstavnik krajem druge četvrtine prvi put stvorio dva gola viška povevši sa 8-6, da bi u trećem dijelu stigao i do tri pogotka prednosti, a u četvrtom u nekoliko navrata i do četiri gola viška. Za petu pobjedu u šestom nastupu Juga najzaslužniji su bili Danil Merkulov s četiri te Paulo Obradović i Alexandros Papanastasiou sa po tri gola. Bence Batori je s četiri gola predvodio goste.

Nakon šest kola Jug AO je drugi na ljestvici sa 15 bodova, jednim manje od vodećeg Olympiacosa, a dva više od treće Barcelonete, dok je Szolnoki Dosza četvrta s devet bodova.

U sljedećem kolu 9. prosinca Jug AO će gostovati kod Olympiacosa.