Ništa od Golden Slama: Zverev zaustavio Đokovića

Tokyo 2020 30. srp 202111:54 > 12:16
AP Photo/Seth Wenig

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković zaustavljen je u polufinalu olimpijskog turnira u Tokiju.

Bolji od Đokovića nakon nešto više od dva sata igre bio je Alexander Zverev sa 1:6, 6:3, 6:1.

Nakon što je Đoković dobio prvi set sa 6:1, a u drugom setu načinio break za 3:2 očekivalo se kako će rutinski do finala. Međutim, peti tenisač svijeta je u nastavku priredio čudesan preokret. Od idućih 11 gemova dobio je čak 10 za potpuni raspad srpskog tenisača.

Zverev je odmah vratio izgubljeni servis izjednačivši na 3:3, a potom dobio još tri gema u nizu za 6:3. Sjajnu seriju je nastavio i na otvaranju trećeg seta nanizavši četiri gema za vodstvo 4:0. Đoković je smanjio na 4:1, da bi Zverev dobio iduća dva gema za veliku pobjedu i finale olimpijskog turnira.

Bio je to njihov deveti međusobni susret i treća pobjeda 24-godišnjeg Nijemca. Prva nakon pet uzastopnih poraza.

Srpskom tenisaču tako je propala šansa da postane prvi tenisač nakon Steffi Graf koja je 1988. osvojila četiri Grand Slama te olimpijsko zlato.

Zverev će se za zlato boriti protiv Rusa Karena Hačanova koji je sa 6:3, 6:3 nakon sat i 20 minuta igre pobijedio Španjolca Pabla Carrena Bustu.

Rus, trenutačno 25. tenisač svijeta, je do pobjede stigao nakon sat i 20 minuta igre oduzevši svom suparniku tri puta servis, dva puta u prvom, a jednom u drugom setu.

Bio je to njihov šesti međusobni ogled, te treća pobjeda 25-godišnjeg Rusa. Ove godine su igrali i u Monte Carlu, a slavio je 30. godišnji Španjolac, trenutačno 11. tenisač svijeta.

Zverev i Hačanov su do sada igrali četiri puta, a rezultat je 2-2.