Danas ima srebro, a s 13 je zamalo odustao od svega!

Hrvati na OI 3. kol 202113:11 > 13:12 0 komentara
GuliverImages

Medalja koja je nedostajala napokon je u rukama Tina Srbića.

Svjetski naslov uzeo je Montrealu 2017., dvije godine kasnije u Stuttgartu na svjetskom prvenstvu uzeo je srebro. Na europskim prvenstvima 2019. u Szczecin te 2020. u Mersinu ima također srebra.

Sada u kolekciji napokon 24-godišnji gimnastičar ima i olimpijsku medalju – onu srebrnu.

Fantastičnom vježbom na preči dobio je najbolju ocjenu karijere, 14.900. Kraj sjajnog Japanca Naika Hashimota do zlata ipak danas nije mogao.

A priča ovog dečka iz Dubrave do olimpijskog srebra počela je s četiri godine kada su ga roditelji doveli u gimnastičarski klub Sokol. Trenirao je u podrumu kluba, kao i svi klinci koji su tada bili u klubu. Dvije godine kasnije u klincu su vidjeli nešto, pa su ga prebacili na kat, u veliku dvoranu.

Trenirao je nekoliko sati dnevno, a da ga roditelji svakodnevno ne bi trebali voziti u centar grad upisali su ga u osnovnu školu u Gundulićevoj.

Osvajanje prvenstva Hrvatske pstala mu je rutina, a onda je s 13 godina došao lom ruke koji mu je umalo okončao karijeru.

“Veliki komad, pola hrskavice se odlomilo u laktu. Doktora je bilo strah da me operira jer sam bio u rastu. Pa onda miruj mjesec dana, pa probaj, i ne ide. I tako dalje i dalje… Nakon šest mjeseci rekao sam da više tako ne mogu i počeo sam tad raditi preču jer me samo tu nije toliko boljelo. Da nije bilo te ozljede, možda ne bih bio toliko dobar na preči. Tri i pol godine imao sam taj problem, svaki dan me boljelo. Jedan dan sam pukao i mislio sam da je to to, da je gotovo jer ne mogu više. Doktor je rekao da idemo operirati i riješilo se da nije moglo bolje. Nije mi pala želja, ali mislio sam da ne mogu više fizički to izdržati”, otkrio je Srbić prije dvije godine za 24sata.

Ni to ga nije zaustavilo, uskoro su krenuli i međunarodni uspjesi, svjetsko zlato stiglo je 2017., a kruna karijere danas u Tokiju kada je uzeo olimpijsko srebro.

Srbiću, kapa do poda.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!