Hrvatska razbila Kazahstan: Zabili svi osim kapetana

Hrvati na OI 25. srp 202113:57 > 14:16 0 komentara
AP Photo/Eduardo Verdugo

Hrvatski vaterpolisti opravdali su ulogu favorita u prvom kolu olimpijskog turnira protiv Kazahstana.

Hrvatska je slavila s uvjerljivih 23:7. Protiv nedoraslog suparnika Hrvatska je ozbiljno krenula u dvoboj i pogocima Jokovića, Bukića, Fatovića i Garcije povela s 4:0. Prvi pogodak Kazahstan je postigao 22 sekunde prije kraja prve četvrtine.

Jedino ravnopravno razdoblje u utakmici bilo je početkom druge četvrtine kada su Kazahstanci neko vrijeme uspjevali igrati gol za gol. No, to je trajalo samo do rezultata 6:3, a zatim se Hrvatska ponovno odvojila.

Treća i četvrta četvrtina protekle su u potpunoj dominaciji Hrvatske koja je na kraju stigla i do 16 pogodaka prednosti.

Hrvatsku su predvodili Maro Joković s pet i Luka Bukić s četiri gola, dok se jedino u strijelce nije upisao kapetan Andro Bušlje. Srđan Vuksanović je bio trostruki strijelac za Kazahstan.

Zanimljivo, zabili su svi hrvatski igrači osim Andra Bušlje.

U 2. kolu Hrvatska će u utorak od 12.50 sati igrati protiv Australije, koja je danas izgubila 15:10 od Crne Gore.

U našoj skupini olimpijski prvaci Srbi porazom su krenuli u obranu naslova. Njih je u prvom kolu s 13:12 pobijedila Španjolska.

U skupini A Italija je s 21:2 pobijedila Južnu Afriku, SAD je s 15:13 bio bolji od Japana, a Grčka s 10:9 od Mađara.