Čudesno otvaranje Igara za Dončića i Slovence!

Tokyo 2020 26. srp 20218:33 > 8:33 0 komentara
AP Photo/Eric Gay

Slovenija je u prvom kolu košarkaškog turnira sa 118:100. razbila Argentinu uz nevjerojatnu predstavu Luke Dončića.

Slovenci su već do poluvremena zabili 62 poena Argentincima i imali plus 20. U jednom trenutku imali su Slovenci i plus 30, da bi na kraju Argentinci ublažili poraz do konačnih

Do pobjede ih vodio Luka Dončić koji je odigrao nestvarnu utakmicu. Za 31 minutu na parketu ubacio je 48 poena, dodao 11 skokova i pet asistencija.

Već u prvom poluvremenu dok je bio na parketu dao je više poena nego cijela momčad Argentine. Dončić – Argentina 31:29.

Na kraju ipak nije srušio rekord Brazilca Oscara Schmidta koji je 1988. Španjolcima zabio 55 poena.

Prepelič je dodao 22 poena, dok je kod Argentine najbolji bio Scola s 21 poenom.