Čilić u nevjerojatnom meču pobijedio 217. tenisača svijeta

Hrvati na OI 24. srp 202113:08 > 13:13
REUTERS/Edgar Su

Hrvatski tenisač Marin Čilić odigrao je vrlo vjerojatno jedan od najtežih mečeva u svojoj karijeri.

Hrvatski tenisač bio je bolji od 217. tenisača na svijetu Brazilca Joaoa Menezesa sa 6:7 (5), 7:5, 7:6 (7).

Bio je to meč pun nevjerojatnih preokreta i sa jedne i druge strane, ali krenimo redom. U prvom setu Čilić je imao tri break prilike na servis Brazilca, niti jednu nije iskoristio. U tiebreaku je poveo s 3:0, no Menezes je ipak preokrenuo i odnio prvi set na svoju stranu.

Čilić je bio pred porazom kada je u drugom setu Brazilac napravio break na 4:3. No, i to je nekako izvukao i dva puta oduzeo servis Brazilcu za odlučujući set.

A onda, nevjerojatna drama. Marin je u trećem setu imao 5:0 i 40:0 i sve je bilo spremno za pobjedu, ali Brazilac se vraća na strašan način i uzima šest gemova zaredom za 6:5 i servis za pobjedu. Čilić je nekako izvukao i to, odveo meč u tiebreak gdje je nakon tri i pol sata upisao jako tešku pobjedu.

U drugom kolu čeka ga Španjolac Pablo Carreno Busta.