Ždrijeb prvog turnira sezone: Hrvatski obračun u UAE

WTA 4. sij 202119:38 > 20:58
Julian Finney, Getty Images

Tenisačice će od 6. do 13. siječnja otvoriti sezonu turnirom u Abu Dhabiju vrijednom 563 tisuće dolara.

Tri top deset igračice nastupit će u Abu Dhabiju, kao prva nositeljica pojavit će se aktualna pobjednica Australian Opena, Sofia Kenin, a društvo će joj praviti Elina Svitolina i Karolina Pliškova.

U glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata igrat će i jedna hrvatska igračica, Donna Vekić. Osječanka nastupa kao 32. nositeljica, a u prvom je kolu očekuje Zadranka Bernarda Pera koja već neko vrijeme nastupa pod američkom zastavom. Ukoliko Vekić prođe u drugo kolo, očekivat će je dvoboj s pobjednicom meča između Španjolske Sorribes-Tormo i Argentinke Podorske.

Kenin će u prvom meču sezone igrati protiv igračice iz kvalifikacija, Svitolinu očekuje Amerikanka Pegula dok će Pliškova zaigrati protiv Rumunjke Cirstee.

Turnir iz Abu Dhabija možete od prvog dana pratiti u programu Sport Kluba.