ATP 25. ruj 202218:32 > 18:35 0 komentara

Kada gubi Aleksandar Bublik često se zna ponašati nekonvencionalno na terenu, što smo vidjeli u dvoboju sa Sonegom. Čak se u jednom trenutku zaigrao i drškom reketa, što je publika osudila, no čini se da ga to nije previše pogodilo.

Talijanski 27-godišnji tenisač Lorenzo Sonego (ATP – 65.) pobjednik je dvoranskog ATP turnira u francuskom Metzu, gdje je u finalu pobijedio Kazahstanca Aleksandera Bublika (ATP – 44.) sa 7:6 (3), 6:2.

Sonegu to treći naslov u karijeri, a prvi u dvoranskim uvjetima, dok je Bublik u svom sedmom finalu ostao na jednom naslovu osvojenom ove godine u Montpellieru.

Talijan je u Metzu nastavio dominaciju koju ima u mečevima protiv dvije godine mlađeg Kazahstanca od kojeg na ATP Touru i na Grad Slam turnirima još nije izgubio set, a pobijedio ga je četiri puta.

Sonego je kao pobjednik zaradio 81.310 eura i 250 bodova, što će mu donijeti skok od 20 mjesta na ATP ljestvici na kojoj će u sljedećem tjednu biti na 45. mjestu.

Bublik je zaradio 150 bodova i 47.430 eura, a na novoj ljestvici će biti na 41. poziciji.