Ekskluzivno na SK: Tjedan tenisa za pamćenje

Tenis ostalo 10. velj 20208:39 > 8:48
Lintao Zhang/Getty Images

Sportklub ovog tjedna prenosi čak četiri teniska turnira, ljubitelji 'bijelog sporta' doći će na svoje.

Adam Pretty/Getty Images

Nova teniska sezona u punom je zamahu, nakon uzbuđenja u Australiji stvari se vraćaju u ‘normalu’.

Veljača je posebno bitan mjesec za teniske događaje, pregršt turnira nudi isto tako i mnoštvo uzbuđenja. Sportklub svojim gledateljima u tjednu koji je ispred nas donosi čak četiri turnira, po dva za muškarce i žene. Gledat ćemo i hrvatske predstavnike.

Krenimo s nježnijim spolom. Djevojke su ovoga tjedna na Tajlandu i u Rusiji. Hua Hin domaćin je azijskog turnira na kojem je prva nositeljica Elina Svitolina, a odmah do nje najbolje rangirana Hrvatica, Petra Martić. Splićanku će u prvom kolu dočekati Kineskinja Xiju Wang. Turnir je vrijedan 275 tisuća dolara, a igra se na tvrdoj podlozi.

Belinda Benčić prva je nositeljica dvoranskog turnira u Sankt Petersburgu, turnir vrijedan 848 tisuća dolara. Nastupaju sjajne igračice poput Petre Kvitove, Kiki Bertens, Markete Vondrušove, a tu je i Donna Vekić koja je postavljena za sedmu nositeljicu. U uvodnom će kolu zaigrati protiv američke kvalifikantice Kristie Ahn.

Muškarci se ovog tjedna nalaze u Argentini i Nizozemskoj. Poznati južnoamerički niz turnira na zemlji kreće u Buenos Airesu gdje se nalazi Borna Ćorić koji je četvrto postavljeni igrač, a time i slobodan u prvom kolu obzirom da je riječ o turniru serije 250. Prvi nositelj je Diego Schwartzman, a turnir igraju talentirani zemljaši poput Guida Pelle, Dušana Lajovića i Caspera Ruuda. Vrijednost nagradnog fonda je 696 tisuća dolara.

Konačno, najveći turnir tjedna tradicionalno u drugom tjednu veljače, igra se u Rotterdamu. To je ujedno i prvi turnir serije 500 ove sezone, nagradni fond je 2,1 milijuna eura, a očekivano okuplja niz sjajnih igrača. Prvi nositelj je Daniil Medvedev, a prati ga njegov najveći rival Stefanos Tsitsipas. Imat ćemo prilike vidjeti i Gaela Monfilsa, Davida Goffina, ‘ludog’ Talijana Fabija Fogninija, a tu su naravno i ‘next-gen’ zvijezde Andrej Rublev, Denis Shapovalov i Felix Auger-Aliassime.

Uživajte u svakodnevnim prijenosima na Sportklubu, a kako bi znali gdje i što gledati, slobodni ste obratiti se našem uvijek preciznom RASPOREDU