Pilić za SK: Alcaraz je bolji od Đokovića u tim godinama

Tenis 12. svi 20229:00 > 13:38 0 komentara
imago/Aleksandar Djorovic via Guliver

Legendarni hrvatski teniski trener Nikola Pilić otvorio je dušu za Sport Klub o teniskim aktualnostima.

Naravno, prva tema bio je nevjerojatni mladić Carlos Alcaraz.

On je legitimni nasljednik ‘Velike trojke’ – izvrsno je građen, dobro se kreće, a ima i odličnu ruku. Ima sve preduvjete da postane novi vladar tenisa“, započeo je Pilić razgovor za Sport Klub pa nastavio:

Alcaraz je nešto između Nadala i Federera. Može igrati napadački, a dobar je i obrambeno. Ima nevjerojatnu brzinu winnera, vidjeli ste koliko ih je samo pogodio protiv Đokovića.”

Španjolsko čudo od djeteta već je šesto na ATP ljestvici, a prema rezultatima ove sezone je drugi (Race lista).

Mislim da već ove sezone može osvojiti Grand Slam – imat će tri šanse. Ali treba uzeti u obzir da će Đoković i Nadal podići nivo igre. Tenis je specifičan sport, kada imate pauzu, to se osjeti na rezultatima. Pogledajte samo koliko Thiemu treba da se vrati na stare staze“, objasnio je Pilić.

Nikola Pilić radio je s mnogim talentima – od Novaka Đokovića i Marina Čilića pa sve do Ernesta Gulbisa.

Alcaraz je bolji nego što su oni bili u njegovim godinama. Da, bolji je i nego što je bio Novak s 19. Carlos je pametan, lukav i jako zreo za svoju dob“, usporedio je Pilić.

Osvrnuo se zatim na Novaka Đokovića koji i dalje nije na svojoj pravoj razini.

Da, rekao bih da Novak još uvijek nije u šestoj brzini, već u petoj. Imao je veliku priliku svladati Alcaraza – tri break lopte u završnici drugog seta. Pravi Đoković to ne bi propustio“, rekao je Pilić pa nastavio:

U drugom je kolu Rima protiv Karaceva bio u petoj i pol brzini. Kada Nole uđe u šestu brzinu, on će biti favorit i na Wimbledonu i na US Openu.”

Najavio je zatim nadolazeći Grand Slam – pariški Roland Garros.

Gledajte, nikad ne treba otpisivati Nadala – čovjek je 13 puta osvojio Roland Garros, toni se neće ponoviti tisućama godina. Novak i on su za mene prvi favoriti, tek onda slijedi Alcaraz“, zaključio je za Sport Klub Nikola Pilić.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!