Niz ide dalje: Mektić i Pavić u polufinalu!

ATP 22. lip 202219:22 > 19:31 0 komentara
AP Photo/Alberto Pezzali via Guliver Images

Nikola Mektić i Mate Pavić igrat će u polufinalu parova na ATP turniru u Eastbourneu, gdje su u srijedu u četvrtfinalu nadigrali američko-francuski par Maxime Cressy - Ugo Humbert sa 7-6 (9), 6-1.

Ovo je bila šesta uzastopna pobjeda aktualnih olimpijskih i wimbledonskih pobjednika koji su svoj niz započeli prošli tjedan u londonskom Queen’s Clubu. Hrvatski reprezentativci su u prvom setu propustili ‘break’ prednosti (4-3), da bi u ‘tie-breaku’ spasili dvije set-lopte (6-7, 8-9). U drugom setu su Mektić i Pavić poveli sa 3-0, a Cressy i Humbert su samo uspjeli uhvatiti utješni gem.

Paviću je ovo deseta uzastopna pobjeda na travnatoj podlozi, jer je prije naslova u Londonu osvojio i turnir u Stuttgartu, gdje mu je partner bio Poljak Hubert Hurkacz.

Za mjesto u svom šestom zajedničkom finalu u 2022., a 18. meču za naslov otkako su se spojili na početku prošle sezone, Mektić i Pavić će igrati protiv Britanca Jamieja Murrayja i Brazilca Brune Soaresa koji su sa 6-4, 7-5 bili bolji od britansko-finske kombinacije Glasspool – Heliovaara, koju je hrvatski par pobijedio u nedjeljnom finalu u Queen’s Clubu.

Za mjesto u finalu borit će se i Ivan Dodig sa svojim američkim partnerom Austinom Krajicekom. Finalisti Roland Garrosa su do polufinala stigli pobijedivši Francuze Nicolasa Mahuta i Edouarda Roger-Vasselina sa 7-5, 6-2. Polufinalni suparnici hrvatsko-američkom paru bit će Nizozemac Matwe Middelkoop i Australac Luke Saville.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!