Na ovo se čekalo 17 godina: 335. na svijetu uzeo naslov

ATP 1. ožu 20219:07 > 9:13

Argentinski tenisač Juan Manuel Cerundolo, rangiran tek kao 335. na ATP ljestvici, osvojio je ATP turnir u argentinskom gradu Cordobi i postao prvi tenisač nakon 17 godina koji je trijumfirao na svom prvom turniru u karijeri.

Devetnaestogodišnji Cerundolo, koji je u turnir upao kroz kvalifikacije, u finalu je svladao 47. igrača svijeta Španjolca Alberta Ramosa sa 6:0, 2:6, 6:2, te došao do prvog naslova.

Do nastupa u Cordobi, Cerundolo je u karijeri odigrao samo 14 mečeva na Challengerima, gdje je imao omjer po 7 pobjeda i poraza.

Postao je i pobjednik turnira s petim najslabijim rankingom u povijesti ATP Toura. Godine 1998. Lleyton Hewitt je osvojio Adelaide kada je bio 550. na ljestvici.

S trijumfom će Argentinac doći s 335. na čak 180. mjesto na najnovijoj ljestvici.

“Znao sam da sam dobar i da ću kad-tad osvojiti turnir. Ali nisam mislio da će se sve doći tako brzo”, kazao je ljevoruki tenisač iz Buenos Airesa.