Ponovno drama u tri seta, Federer ipak slomio Bautistu

Shanghai 11. lis 201814:01 > 14:02
Kevin Lee, Getty Images Sport

Roger Federer plasirao se u četvrtfinale turnira iz Masters 1000 serije u Šangaju nakon što je svladao Roberta Bautistu sa 6:3, 2:6, 6:4.

Presudan je bio deveti gem trećeg seta – Švicarac je pojačao ritam, vršio pritisak i napadao cijelo vrijeme, da bi iskoristio drugu brejk loptu u tom gemu koji je trajao 14 poena.

Zatim je priveo meč kraju i za polufinale će se boriti sa Keijem Nišikorijem, koji je dobio Sama Querreyasa 7:6 (9-7), 6:4.

Prije meča Bautista je izgubio 16 uzastopnih setova od Federera (7-0 u mečevima), Švicarac je bez većih problema uzeo i 17, a onda i napravio brejk početkom drugog seta.

Činilo se da lagano ide ka pobjedi, ali Španjolac se odjednom probudio, počeo igrati puno hrabrije i agresivnije, dok je Federerov servis pao. Bautista, koji je u Šangaju svojevremeno izbacio Đokovića, osvaja četiri gema u nizu i ubrzo dolazi do izjednačenja u setovima.

Španjolac hrabrim napadom i drive volejom spašava brejk loptu na početku trećeg seta, a onda nastavlja sa pritiskom jer stiže do brejk lopte. Ipak, u dugoj razmjeni poslao je loptu u mrežu.

Zatim je Federer propustio još jednu brejk loptu i bilo je relativno mirno sve do već opisanog devetog gema. Roger je dizao razinu igre, ponovno je hvatao lopte u penjanju, diktirao ritam i izlazio na mrežu, a na ključnoj brejk lopti poslao je forhend na samu liniju.

Federer je bez izgubljenog poena dobio poslijednji gem, a idućeg suparnika Nišikorija dobio je u pet od sedam međusobnih okršaja, zadnji put u pet setova u Melbourneu 2017. godine.

Japanac je u naletu u Šangaju, spasio je set loptu u prvom setu meča sa Querreyem, a u drugom je u zadnjem gemu napravio ključni brejk.

Dalje je prošao i Aleksander Zverev, koji je bio bolji od Alexa de Minaura sa 6:1, 6:4. Njega u četvrtfinalu čeka Kyle Edmund, koji je svladao Nicolása Jarryja sa 7:6 (7-5), 6:3.

Poslije pobjede nad Thiemom, Matthew Ebden deklasirao je Petera Gojowczyka i čeka ga bolji iz susreta Del Potro – Ćorić.

Preostali četvrtfinalni par čine Novak Đoković i Kevin Anderson.