Novi SUPERSTAR – srušio Đokovića, ma cijelu Trojku!

Shanghai 11. lis 201910:39 > 10:50
Clive Mason/Getty Images

Stefanos Tsitsipas drugi je polufinalist Masters 1000 turnira u Šangaju. Za to pravo izborio se fantastičnim podvigom - preokretom (3:6, 7:5, 6:3) protiv Đokovića u četvrtfinalu!

Tako je mladi (21) Grk četvrti put u karijeri izborio polufinale turnira iz ove kategorije, onemogućivši pritom prvog tenisača svijeta da to ostvari 66. put.

Pobjeda je tim veća što je Đoković osvojio prvi set na relativno rutinski način, uz ponuđenu samo jednu break loptu. Međutim, do kraja susreta servis Tsitsipasa je bio taj koji je funkcionirao savršeno:

Raritetan podataka za Srbina kaže da u preostala dva seta susreta nije vidio niti jednu!?

Tsitsipas je tako kompletirao kolekciju velikih pobjeda u 2019. godini – nakon pobjede protiv Federera na Australian Openu i Nadala u Madridu, sredio je i trećeg pripadnika Velike trojke u istoj sezoni!

Od ostalih članova sljedeće generacije tenisača, uspio je to napraviti još samo Dominic Thiem, iako se neki neće složiti s njegovim svrstavanjem u društvo NextGenovaca.

Matthew Stockman / Staff

Naime, Austrijancu je već 26 godina.

Tsitsipas će u polufinalu igrati protiv Medvedeva, igrača s najviše pobjeda na Touru ove sezone (57) i koji je također u 2019. pobjeđivao Đokovića – i to dvaput.

Osim toga, mladi (23) Rus ostvario je niz od pet finala zaredom, s te staze pokušat će ga skrenuti zahuktali Tsitsipas koji je prošlog tjedna igrao finale u Pekingu (poraz od Thiema).

Đokoviću je ovim porazom doživio što nije od 2013.(Berdych) – poraz u četvrtfinalu Mastersa nakon osvojenog prvog seta! To mu je tek drugi takav poraz u karijeri (54-2) i deseti nakon vodstva, gledajući sve faze iz te kategorije turnira.