“Daj, začepi više" – Fabio razljutio i razbucao Murraya

Shanghai 8. lis 201916:06 > 16:11
Zhe Ji/Getty Images

Talijan Fabio Fognini plasirao se u treće kolo Masters turnira u Šangaju, nakon što je savladao nekadašnjeg prvog igrača svijeta Andyja Murraya sa 7:6 (7-4), 2:6, 7:6 (7-2) usprkos tome što je Škot dvaput servirao za meč u trećem setu.

U prvom setu vidjeli smo četiri breaka u pet gemova, a onda je Murray na 5:5 spasio dve break lopte – ipak, Talijan je bio koncentriraniji u tie-breaku, cijelo vrijeme je vodio i na kraju osvojio prvi set.

Iako je igrao meč u tri seta s Londerom u ponedjeljak, Škot djeluje fizički odlično, pravi break u ranoj fazi drugog seta, a onda Fognini u svom stilu prepušta set nonšalantno igrajući do kraja.

U odlučujućem setu borba se rasplamsala do kraja – Fognini se konstantno svađao sa sudcem, i kad treba i kad ne treba, obojica su iz rukava izvlačili nevjerojatne udarce, a Murray je napravio break za 5:4.

Međutim, tada se Talijan probudio i uzvratio ribreakom. Na 5:5 je drama dostigla kulminaciju kada je Fognini viknuo Murrayu “na lopti“, tj. kada je Andy trebao udariti volej. Pogodio je Škot, ali krenula je i verbalna i borba gestukalicjama između igrača u gemu koji je Murray na kraju dobio i ponovno servirao za meč.

Na pauzi je Murrayrekao Fabiju da “to radi na svakom meču, nezavisno od toga tko mu je protivnik“, a potom je rekao Talijanu da “umukne“ dok je Škot razgovarao sa sudcem.

Na kraju Fognini je dobio meč u tie-breaku, a Murray je ljutito mu pružio ruku na mreži.