Čilić je u Šangaju trajao samo 84 minute!

Shanghai 7. lis 20198:13 > 8:13

Marin Čilić završio je sudjelovanje na Mastersu u Šangaju već u prvom kolu. Bolji od njega bio je Španjolac Albert Ramos Vinolas, koji je nakon sat i 24 minuta igre slavio sa 6:4, 6:4.

I drugu godinu zaredom Čilić je zaustavljen na prvom koraku u Šangaju, prošle godine je poražen u drugom kolu, jer je kao nositelj bio slobodan u prvom.

Čilić je imao vrlo nizak postatak ubačenog prvog servisa (47), što je omogućilo njegovom protivniku da napravi dva breaka i dođe do pobjede.

Iako se velika borba vodila sredinom prvog seta, uspijevali su i jedan i drugi zadržati svoje servis gemove. Ipak, u završnici je napao Ramos Vinolas, pa je u devetom gemu napravio break, koji mu je bio dovoljan za set.

Slično je bilo i u drugom. Neizvjesno je bilo u nekoliko navrata kada je servirao Čilić. Hrvat je potom popustio u sedmom gemu, pa je Španjolac upisao pobjedu.

Ramos Vinolas će u drugom kolu igrati s drugim nositeljem Rogerom Federerom.