ATP Šangaj: Čilić i Ćorić pred velikim izazovom

Shanghai 5. lis 201915:02 > 15:04
Mitchell Layton/Getty Images

Samo tri od prvih dvadeset igrača sa svjetske rang liste idućeg tjedna neće nastupiti na pretposljednjem Masters 1000 turniru u Šangaju.

Iz top 20 svjetskog tenisa, u Šangaju zbog ozljeda neće nastupiti samo Rafael Nadal, Kei Nishikori i Kevin Anderson.

Ostatak svjetske elite je u Kini, a turnir koji od ponedjeljka možete pratiti u programu Sportkluba bit će krcat zvijezdama. Od hrvatskih igrača nastupit će Borna Ćorić i Marin Čilić. Borna je postavljen za dvanaestog nositelja, no Čilić prvi put nakon zaista dugo vremena neće biti nositelj na jednom velikom turniru.

ATP

A to znači, potencijalno vrlo težak ždrijeb. U prvom kolu protivnik je iskusni Španjolac Albert Ramos, međutim već u drugom čeka Roger Federer koji je slobodan u prvom krugu. Švicarac je drugi nositelj, iza Novaka Đokovića. Niti Borna Ćorić neće imat lak zadatak, hrvatski igrač je ovdje lani igrao finale tako da brani podosta bodova, a prvi protivnik bit će Rus Andrej Rublev

Novak Đoković je također slobodan u prvom kolu, u drugom čeka boljeg iz dvoboja Francesa Tiafoea i Denisa Shapovalova. Andy Murray dobio je pozivnicu, na početku ga čeka protivnik iz kvalifikacija, a u potencijalnom drugom kolu bolji iz dvoboja Fabija Fogninija i Sama Querreyja.

Od zanimljivih mečeva prvog kola izdvajamo okršaj Alexa De Minaura i Johna Isnera te Davida Goffina i Richarda Gasqueta.

Turnir počinje u ponedjeljak, već od 06:30 sati ujutro možete pratiti mečeve na više kanala Sportkluba.