WTA Rim: Martić napokon povezala dvije pobjede

Rome 12. svi 202116:27 0 komentara
Juergen Hasenkopf

Hrvatska tenisačica Petra Martić pobijedila je u 2. kolu WTA turnira u Rimu Francuskinju Kristinu Mladenović s 7-5, 6-3 nakon 104 minute igre,

Martić (WTA-25.) je dobila prvi set protiv 53. igračice svijeta iako je u setu čak triput gubila početni udarac.

U drugom setu je ključan bio break za 3-2, kojeg je potvrdila u devetoj igri za konačan trijumf,

Petra je imala 65 posto ubačaja prvog servisa, po jedan as i dvostruku pogrešku, a Mladenovic čak osam.

U međusobnim dvobojima Martić sada vodi 6-2.

U osmini finala Rima Dućanka ide na pobjednicu dvoboja Serene Williams i Nadie Podoroske.

Martić je u 1. kolu turnira u Rimu izbacila Amerikanku Shelby Rogers, čime je prekinula crni niz poraza, jer je na četiri turnira zaredom bila poražena na startu (Madrid, Istanbul, Miami i Dubai).