Ništa od iznenađenja u Rimu, Đoković prestigao Nadala

Rome 21. ruj 202019:07 > 19:16
(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Svjetski broj jedan slavio je u talijanskoj prijestolnici, argentinski tenisač nije uspio otići do kraja

Novak Đoković došao je do prvog naslova nakon diskvalifikacije na US Openu. Na rimskoj zemlji u finalu je pobijedio Diega Schwartzmana sa 7:5, 6:3.

Najbolji tenisač svijeta osvojio je rekordnu 36. titulu na Masters turnirima i tako je prestigao Rafaela Nadala na prvom mjestu vječite rang liste. Đoković je ujedno došao do 81. trofeja u karijeri.

Novaku je trijumf donio novih 400 ATP bodova, za koliko je uvećao prednost u odnosu na drugoplasiranog Rafaela Nadala. I to u danu kada je prestigao Petea Samprasa na drugom mjestu vječne liste po broju tjedana provedenih na prvoj poziciji. Đoković je postao najstariji pobjednik Rima u povijesti.

Schwartzman se borio za prvu titulu na turnirima iz serije 1000, ali poslije fantastičnih pobjeda nad Nadalom i Šapovalovom, nije mogao svladati prvog tenisača svijeta.