Rafina pobjeda broj 1000: Uz probleme izbacio Lopeza

Paris 4. stu 202020:23 > 20:26
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Drugo kolo Masters turnira u Parizu donijelo je španjoski okršaj u kojem je Rafael Nadal rezultatom 2:1 (4:6, 7:6, 6:4) bio bolji od Feliciana Lopeza, 64. igrača svijeta.

Bilo je jasno da Nadal nije u formi koja ga je krasila kada je dominantno stigao do 13. titule na Rolan Garosu, a to se najbolje videlo u prvom setu, koji je 39-godišnji Lopes dobio iskoristivši brejk iz prvog gema na susretu – bilo je 6:4 za starijeg Španca.

Nadal nije igrao svoj najbolji tenis, ali je u drugom delu igre ipak bio znatno kvalitetniji rival. Rafa je osvojio četiri od 34 poena na svoj servis u drugom setu, ali je ipak morao da odluči taj-brejk. U njemu je ključni poen bio mini-brejk u sedmom poenu, koji je Nadalu bio dovoljan da izjednači na 1:1.

Lopez je izgubio dosta energije pokušavajući u drugom setu riješiti meč, a Nadal je to iskoristio oduzevši mu servis na samom startu odlučujućeg seta. Lopez se nije predavao, ali je prednost od jednog brejka bila dovoljna da španjolski tenisač osigura plasman u sljedeću rundu, gdje ga čeka Jordan Thompson, koji je eliminirao Bornu Ćorića.

Rafael Nadal u svojoj bogatoj karijeri nikada nije osvojio Masters u Parizu, a nijednom nije ispao prije četvrtfinala.

Sutra će svoj put do četvrtfinala tražiti i naš tenisač Marin Čilić kojemu je protivnik Ugo Humbert.