Donna se rasplakala zbog problema s leđima!

Miami 25. ožu 201821:39 > 21:58
youtube

Donna Vekić vodila je 1:0 u setovima, ali na kraju izgubila (6:4, 2:6, 1:6) od Collins. Sredinom drugog seta dobila je tretman zbog bolnih leđa. Venus Williams (5:7, 6:3, 7:5) uspjela je doći do pobjede protiv Kiki Bertens, iako je u odlučujućem setu gubila 4:1!

Druga hrvatska tenisačica odigrala je sjajan set protiv 24-godišnje Collins koja je na Indian Wellsu počela igrati tenis života. Osvojila je taj dio igre sa 6:4, ali u nastavku meča osvojila samo tri gema i zastala korak od osmine finala.

Nešto se Donni dogodilo s leđima tijekom drugog seta, zbog čega je zvala pomoć fizioterapeuta, ali i trenera Torbena Beltza. U razgovoru s istime doživjela je živčani slom, barem je takav dojam. Pogledajte u sljedećem videozapisu kako je to izgledalo:

Donna je, očigledno bila u nemogućnosti igrati kvalitetan tenis, tako da nije čudo da joj je takva situacija teško pala.

Prvi set u susretu Williams – Bertens bio je paradigma čitavog meča. Venus je uraganski krenula, povela je 5:0, pri tom je iskoristila obje brejk lopte i nijednu nije prepustila protivnici. Kada se očekivalo da rutinski riješi set, uslijedio je veliki povratak Nizozemke. Dobila je sedam uzastopnih gemova i na kraju otela set Amerikanki.

Venus je u drugom izjednačila, a strašna borba vodila se u odlučujućem. Bertens je vodila 4:1 i imala 30-40 protiv servisa Venus. Nije iskoristila, a u sljedećem gemu sama je popustila na servisu, no onda je opet Venus izgubila početni udarac i 29. tenisačica svijeta je servirala za pobjedu kod 5:3!

Cameron Spencer/Getty Images

U tom gemu vodila je 40-15, no ni to nije bilo dovoljno za pobjedu! Venus je smanjila na 5:4, a u sljedećem gemu opet je bio ugrožen servis Williams, tada je Bertens imala još jednu meč loptu, ali ni nju iskoristila. Amerikanka je došla do 5:5, pa u sljedećem gemu realizirala već prvu break loptu i u 12. gemu prvu meč loptu i otišla među 16 najboljih.

U borbi za četvrtfinale čeka je aktualna pobjednica Jo Konta koja ponovno igra sjajan tenis, nakon dugo vremena.

Monica Puig pobijedila je Grkinju Sakkari, Portorikanka je opet imala vrlo bučnu podršku iseljenika i ponovila izuzetno kvalitetnu igru koju je prezentirala protiv Wozniacki u kolu prije. Tada je zabila 39 winnera za 51 neprisiljenu pogrešku, ali treba napomenuti da je u prvom setu imala omjer 4:18, što znači da je igrala fantastično u nastavku.