Zverev napao ATP: Apsolutna sramota

ATP 9. svi 202211:06 > 11:08 0 komentara
AP Photo/Elise Amendola via Guliver

Nijemac Alexander Zverev uvjerljivo je poražen od Carlosa Alcaraza u finalu Mastersa u Madridu (6:3, 6:1), a krivicu za loše izdanje svalio je na ATP i raspored mečeva.

Zverev je izgubio za samo 64 minute, a razloge poraza našao je u činjenici da je i meč četvrtfinala, i onaj polufinala završio iza ponoći.

“Moram reći da je posao ATP-a ovog tjedna bio apsolutna sramota. Prije dva dana zaspao sam u 4 ujutro, a dan kasnije gotovo u 5:20”, započeo je Nijemac pa dodao:

“Ako bilo koja normalna osoba ode spavati jedne noći u 4:00 ujutro, sljedeći dan u 5, za nju će biti teško samo da bude budna, a ja sam igrao finale protiv Alcaraza, koji je za mene trenutno najbolji igrač svijeta, na turniru Masters 1000.“

Nijemac unatoč svemu priznaje da možda ni u idealnim uvjetima ne bi pobijedio 19-godišnjeg Španjolca, ali vjeruje da bi pružio bolje izdanje.

“Nisam imao koordinaciju na svom servisu, nisam imao koordinaciju na udarcima… Danas nisam imao apsolutno nikakve šanse. Nisam imao apsolutno nikakve šanse da igram na svom nivou. Ovo nije prvi put da se to događa. U Acapulcu sam igrao do 5 sati, a budan do 8:30 ujutro. Da budem iskren, malo sam umoran od toga.”

Zverevu smeta što svi pričaju o uvjerljivom porazu, a nitko ne spominje otežavajuće okolnosti.

“U Madridu mi je oduzeta šansa i na kraju dana svi zaborave na te stvari. Nitko o tome ne govori. Svi govore: ‘Da, bio je to loš meč, napravio sam dvostruke greške, nisam igrao dobro i sve to.’ Ali pogledajte što se događalo prethodnih dana. Pogledajte i što se zapravo događa iza kulisa. Mislim da nije baš pošteno”, zaključio je Zverev.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!