ATP Madrid: Čilić opasno živio pa preživio!

Madrid 7. svi 201917:55 > 17:56
Alex Pantling / Staff

Marin Čilić još je jedan meč preokrenuo u svoju koristi iako je opasno živio.

Quinn Rooney/Getty Images

Čilić je odigrao loš prvi set u kojem je ubacio tek pedeset posto prvih servisa. Propustio je obje break prilike dok je njemački tenisač svoju iskoristio u sedmom gemu.

Najbolje rangirani hrvatski tenisač nije briljirao niti u drugom setu, postotak početnog udarca srozao se na 41 posto, no za razliku od prve dionice ovoga puta daleko je bolje izgledao kod igre u polju. Taj se element prenio i na završni set, dovoljan je bio jedan break iako je Struff u tri gema ozbiljno zaprijetio, najviše kod 4:3 za Čilića kada je izvan terena izbacio dvije lopte kod 15-40. Marin u konačnici slavio rezultatom 4:6, 6:3, 6:4.

Nakon teško izborene pobjede protiv Martina Kližana, Čilić je preživio još jedan okršaj u tri seta. U trećem će kolu zaigrati protiv boljeg iz susreta Lasla Djerea i Juana Martina Del Potra.