Čilić spasio 4 meč lopte i napokon pobijedio "Čilića"

Madrid 6. svi 201919:00 > 19:08
Julian Finney/Getty Images

Marin Čilić napokon je prekinuo seriju od četiri poraza i pobijedio Slovaka Martina Kližana u prvom kolu ATP Masters 1000 turnira u Madridu sa 6:4 2:6 7:6(0).

Marin je imao prednost seta i breaka, međutim Slovak je sve okrenuo i imao čak četiri meč lopte u 12. gemu trećeg seta, ali je to Marin sve spasio i onda u tie breaku bez problema pobijedio protiv šokiranog Slovaka.

Bio je to dvoboj dva igrača koja se nikad nisu dobro osjećala u Madridu. Čiliću je ovo jedini ATP Masters 1000 turnir na kojem nije došao do četvrtfinala(3. kolo najbolji rezultat), dok Klićan nikad nije pobijedio u glavnom ždrijebu na ovom turniru.

Počelo je vrlo izjednačeno, Marin je uspio prvi napraviti break i mirno privesti prvi set kraju. Drugi je počeo također jako dobro, napravio je novi break i poveo sa 2:0. Međutim, kako to često biva s Čilićem, pao je u crnu rupu i izgubio čak šest gemova u nizu čime je izgubio i drugi set sa 6:2.

Getty Images/ Julian Finney

U trećem smo gledali pravi triler. Do 12. gema trećeg seta je bilo relativno mirno, da bi tada Čilić spasio čak četiri meč lopte i spasio se petog poraza u nizu. Vidno iznervirani Kližan se zatim potpuno raspao u tie breaku i poklonio Čiliću pobjedu.

Naš najbolji tenisač ovom pobjedom nikako nije izašao iz krize, ali bar je prekinuo crni niz poraza. U njegovoj igri je i dalje puno previše oscilacija i nema konkretnog plana igre. Bit će zanimljivo vidjeti može li Marin ovdje u Madridu ipak okrenuti ovu katastrofalnu sezonu.

Sljedeći protivnik mu je Jan Lennard Struff s kojim ima omjer 1:1.